W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszy się ASG sklep (skrót od AirSoft Gun) . ASG powinno być doskonale znane wszystkim osobom interesującym się militariami.

Czym jest ASG?

W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszy się ASG sklep

O paintballu słyszeli z pewnością wszyscy, ale ASG jest trochę bardziej niszowe. Jest to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu i zabawę z przyjaciółmi. Skrót ASG pochodzi od wyrażenia Air Soft Gun i oznacza replikę broni palnej. Dobre wrażenie robią przede wszystkim repliki broni, które są odwzorowane w skali 1:1. Pociski to plastikowe kulki, których średnica wynosi 6 lub 8 mm. W ASG wykorzystywana jest broń pneumatyczna, która występuje w trzech rodzajach. Są to bronie sprężynowe, elektryczne oraz gazowe. Najtańsza jest broń sprężynowa, ponieważ dobry pistolet lub karabin można kupić już za kilkadziesiąt złotych. Warto dodać, że stosunkowo proste są reguły AirSoftu. Przede wszystkim trzeba to traktować jako zabawę, dlatego najważniejsza jest uczciwość. W przypadku paintballu każde trafienie jest doskonale widoczne, natomiast w ASG osoba trafiona powinna się przyznać, ponieważ trafienia kulką nie są w żaden sposób widoczne. Obowiązkowe są również okulary ochronne, które zabezpieczają oczy przed trafieniem. Powinny być też atestowane, bo w innym wypadku mogą nie posiadać wystarczająco dużej wytrzymałości. W sklepach z militariami można też zakupić specjalistyczną odzież do ASG, jednak strój jest tak naprawdę dowolny. Oczywiście lepiej mieć długie spodnie i rękawy, ponieważ trafienie z bliskiej odległości może być naprawdę bardzo bolesne.

Zabezpieczenie w trakcie rozgrywki


W trakcie zabawy nie można nawet na chwilę zdejmować okularów ochronnych, ponieważ w każdej chwili można zostać trafionym. Małe kulki same w sobie nie są niebezpieczne, ale jeśli trafią w nieodpowiednie miejsce, takie jak oko to mogą wywołać poważny rozstrój zdrowia. W rozgrywce mogą brać udział wszystkie osoby, które ukończyły 16 lat. Organizator jest osobą odpowiedzialną za ustalenie szczegółowych zasad walki, dlatego należy bezwzględnie trzymać się ustalonych reguł. Rozsądek i chłodna głowa jest najważniejsza, jeżeli planujemy zakup broni do ASG. Broń jest oczywiście ważna, ale zdecydowanie ważniejsze jest odpowiednie zabezpieczenie, które pomoże ochronić zdrowie. Nie ma co oszczędzać na okularach ochronnych. Za produkty z odpowiednim atestem trzeba zapłacić nieco więcej, ale wtedy mamy gwarancję jakości. Ceny są mocno zróżnicowane, jeżeli chodzi o samą broń. Na początku lepiej nie wydawać dużych pieniędzy, ponieważ może się okazać, że zabawa w ASG bardzo szybko się nam znudzi i zakupione rzeczy trzeba będzie niestety sprzedać.