Podczas prowadzenia działań militarnych, polowania na dziką zwierzynę czy rekreacyjnego spędzania czasu na strzelnicy niezwykle przydają się buty wojskowe ze sklepu specshop.pl. Są to konstrukcje łączące w sobie zaskakującą lekkość z optymalną odpornością na uszkodzenia. Zazwyczaj posiadają maskujące kolory – np. brązowy, czarny, piaskowy, beżowy albo ciemnozielony. Ich kluczową zaletą jest to, że znakomicie stabilizują staw skokowy i jednocześnie skutecznie amortyzują wstrząsy wynikające z szybkiego biegu bądź skoków.

Modele jesienno-zimowe wiodą prym

Od wielu lat najbardziej popularne są buty wojskowe przeznaczone na chłodniejsze pory roku, a także do eksploatacji w wyjątkowo wymagających warunkach terenowych. Decydując się na ich zakup, powinniśmy w pierwszej kolejności zainteresować się materiałem, z jakiego zostały wyprodukowane. Ma on bowiem zasadniczy wpływ na ogólną wygodę noszenia i poziom ochrony stóp przed mrozem, czyli izolacyjność termiczną. Najlepiej postawić na konstrukcję z certyfikowanej skóry bydlęcej, spełniającą wyśrubowane normy NATO (o wodoodpornej powierzchni). Niezbędnym elementem jest w tym przypadku stosunkowo wysoko wszyty, dobrze układający się pod sznurowadłami język z usztywnieniem. Nie obejdzie się też bez systemu szybkiego sznurowania (stanowiącego gwarancję oszczędności cennego czasu) oraz antypoślizgowej podeszwy z protektorem, zapewniającej w pełni bezpieczne poruszanie się po mokrym, zaśnieżonym i oblodzonym podłożu. To ostatnie udogodnienie okaże się nieocenione zwłaszcza przy dużych opadach deszczu, gdyż zniweluje ryzyko przewrócenia się w najmniej oczekiwanym momencie.

Wersje letnie idealnie nadają się do długich wędrówek


Jeśli zamierzamy użytkować buty wojskowe jedynie w cieplejsze miesiące w roku (od kwietnia do końca września), to musimy zaopatrzyć się w model znacznie mniej zabudowany i jednocześnie bardziej przewiewny. Najlepszym materiałem będzie tutaj połączenie skóry naturalnej z nylonem typu 900D. Rozsądną alternatywę stanowi skóra nubuk, ewentualnie syntetyczna tkanina Gore-Tex. Wszystkie te tworzywa charakteryzują się dobrym odprowadzaniem nadmiaru wilgoci z wnętrza oraz satysfakcjonującą przepuszczalnością powietrza, co przekłada się na doskonały komfort. W tego rodzaju konstrukcjach nie może z pewnością zabraknąć antybakteryjnej wyściółki, wkładki antywstrząsowej, usztywnionego przodu i tyłu, a także płytko bieżnikowanej podeszwy antypoślizgowej. Ze względu na wymienione właściwości, obuwie wojskowe letnie świetnie sprawdza się w trakcie wielogodzinnego przemierzania terenów leśnych, piaszczystych, a nawet górzystych.