Broń palna jest udoskonalana już od setek lat, a współcześnie stanowi ona nie tylko część wyposażenia służb mundurowych czy myśliwych, ale dla wielu osób jest też pasją. Te osoby z pewnością wiedzą, że aby pistolet lub karabin sprawdzał się jak najlepiej potrzebne są nie tylko umiejętności strzeleckie i dobrej jakości naboje, ale również liczne akcesoria do broni palnej. Właśnie produkcją takowych akcesoriów zajmuje się firma Magpul. Co warto wiedzieć o tym dystrybutorze? Skąd wzięła się jego międzynarodowa sława?

Kilka słów o firmie Magpul

Broń palna jest udoskonalana już od setek lat, a współcześnie stanowi ona nie tylko część wyposażenia służb mundurowych czy myśliwych, ale dla wielu osób jest też pasją

 

Akcesoria marki Magpul są znane amerykańskim służbom mundurowym już od końcówki XX wieku, kiedy to dawny sierżant piechoty morskiej Richard M. Fitzpatrick stworzył swoją działalność. Od tamtej pory firma dynamicznie się rozwija, a obecnie akcesoria marki Magpul są używane przez wojska z całego świata. Oczywiście produkty te są dostępne również dla innych posiadaczy broni, którzy chcą zapewnić sobie pełen profesjonalizm podczas jej użytkowania.

Co ma do zaoferowania amerykański producent akcesoriów do broni?

Produkty Magpul to przede wszystkim magazynki, które znacznie ułatwiają przeładowywanie broni. Jednak przez ponad dwadzieścia lat swojego istnienia firma dała radę stworzyć też całą gamę najróżniejszych kolb do karabinów, uchwytów i celowników. W ofercie nie brak też takich akcesoriów strzelniczych jak:

  • specjalne rękawice
  • zawieszenia
  • pokrowce na broń
  • wygodna odzież
  • dodatkowe osłony

oraz wielu innych ciekawych produktów.

 

Warto jednak wspomnieć, że ilość produktów w katalogach firmy Magpul nie wyklucza ich doskonałej jakości. Nie bez powodu akcesoria tej marki są stosowane przez wojska takich państw jak USA i Wielka Brytania, korzystające wyłącznie z najlepszych produktów na rynku militarnym. Działalność Richarda M. Fitzpatricka od zawsze stawiała sobie jako priorytet zapewnienie jak najwyższej wygody i bezpieczeństwa każdemu użytkownikowi broni palnej, przez co akcesoria Magpul bardzo często przewyższają oczekiwania klientów firmy.

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że producent wyjątkowych akcesoriów do broni zajmuje się również szkoleniem jej przyszłych użytkowników

Edukacyjno-szkoleniowa działalność firmy Magpul

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że producent wyjątkowych akcesoriów do broni zajmuje się również szkoleniem jej przyszłych użytkowników. Firma prowadzi częste kursy, zarówno praktyczne i teoretyczne, a także oferuje swoim klientom całą gamę najróżniejszych materiałów szkoleniowych. Dzięki temu klienci firmy są w stanie wykorzystać pełen potencjał broni wzbogaconej o akcesoria Magpul. Pokazuje to również, że pracownicy firmy znają strzelectwo „od kuchni”, dzięki czemu wiedzą czego ludzie szukają w akcesoriach do broni.