Wybierając się w podróż survivalową w zimowe dni bądź po prostu chłodne warto przede wszystkim odpowiednio się ubrać. Nie możemy zapomnieć o adekwatnym wyposażeniu w postaci dobrych butów, odzieży termicznej różne przedmioty, które w normalnych sytuacjach ich nie wykorzystamy, ale zawsze istnieje prawdopodobieństwo na wystąpienie nieprzewidywalnej sytuacji i właśnie wtedy mogą się przydać. Oprócz tego warto pamiętać o jakże najważniejszym elemencie, jakim jest kurtka wojskowa ze sklepu specshop.pl.

Rodzaje kurtek trekkingowych

Prawej w każdym sklepie survivalowym znajdziemy minimum kilka rodzajów kurtek różniące się do siebie m.in.: krojem, marką i przeznaczeniem. Każdy pojedynczy egzemplarz może nas ochronić przed czynnikami atmosferycznymi pokroju deszczu, śniegu bądź wiatru. Niektóre będą bardziej dostosowane do leśnych wycieczek a inne do prostych spacerów. Jeżeli zakupilibyśmy jedną kurtkę z każdego rodzaju, to wydalibyśmy sporą sumę pieniędzy. Specjaliści survivalu, aby ograniczyć nasze, wydatki polecają jedynie dwa rodzaje kurtek. Jedna z nich to letnia przeciwdeszczówka, natomiast druga to zimowa puchówka. Wybór takich oto modeli jest spowodowany faktem, iż najlepiej przygotować się na wycieczkę ubierając się kolokwialnie, mówiąc na „cebulkę”. Dzięki takiej taktyce w razie ocieplenia się możemy zdjąć niektóre części ubrania oraz odwrotnie.

Na zimę jedynie puchowa kurtka wojskowa

 

Wybierając się w podróż survivalową w zimowe dni bądź po prostu chłodne warto przede wszystkim odpowiednio się ubrać
camouflage army fabric texture in brown shades background

Wiele osób zapewne zadaje sobie pytanie, dlaczego właściwie właśnie takie kurtki będą najlepsze? Odpowiedzi nie jest zbyt skomplikowana, gdyż po prostu mają najlepsze właściwości izolacyjne i to jest kluczowy aspekt. Ponadto ich pakowania nie sprawia problemu i przy okazji są lekkie. Niestety nie ma rzeczy idealnej z samymi plusami, kurtki wojskowej nie są wyjątkiem. Dużym problemem słaba odporność na opady atmosferyczne, przez co kurtka wojskowa deszcz stając się ciężka i traci swoje właściwości izolacyjne. Mimo tej wady kurtka wojskowa będzie najlepszym wyborem na każdej bushcraftowej wyprawie.

Kurtka wojskowa N2B Mountain

Jest to uniwersalny model kurtki wojskowej zazwyczaj wykonana z poliestru oraz nylonu. Taki egzemplarz możemy zakupić już od 250 złotych. Jednakże taka kurtka sprawdzi się jedynie do miasta może na pewne krótkie wycieczki, lecz z pewnością nie nadaje się na bushcraftową wyprawę. Gdy często bierzemy udział w takich wyprawach, wówczas będziemy musieli postawić na jeden z dłuższych, co jednocześnie oznacza wydanie większej ilości pieniędzy, ale coś za coś.